Wyszukiwanie...

loupe-icon
Select your location

Łosoś z sałatką z kopru włoskiego i pomarańczy

Łosoś z sałatką z kopru włoskiego i pomarańczy

każdy kucharz smaży o takiej potrawie!

20 min
Czas przygotowania
Łatwy
Poziom trudności

Pomarańczowy, zielony, łososiowy – feeria barw i smaków może błyskawicznie znaleźć się na Waszych talerzach i ucieszyć Wasze podniebienia! Wystarczy, że zbierzecie potrzebne składniki, znajdziecie odrobinę czasu i… skorzystacie z naszego przepisu! Ta sałatka do ryby z pewnością zachwyci nawet wymagających smakoszy. To co? Zaczynajmy!

Przygotowanie

  1. Zaczynamy od kąpieli – dokładnie myjemy koper włoski, delikatnie solimy i kroimy w drobne paski. Po tych zabiegach pielęgnacyjnych pozostawiamy go na kilka minut, pozwalając mu lekko zmięknąć – co niebawem pozwoli nam cieszyć się jego smakiem w przygotowywanym daniu.
  2. Skoro koper schnie i mięknie na boku, zabieramy się za kolejny element, bez którego nasza sałatka do ryby nie byłaby wystarczająco apetyczna: pomarańcze. Te, swego czasu dewizowe, owoce obieramy dokładnie i wykrawamy z nich małe kawałki miąższu. Takie, które dadzą się w sam raz nabrać na łyżkę czy widelec.
  3. Dbając o to, aby nie zmarnować ani grama z przygotowywanej potrawy, troskliwie podchodzimy do kwestii soku. Nie wypijamy go, nie wylewamy tylko łączymy z miękkim już przecież, koprem włoskim i pokrojoną w kawałki pomarańczą.
  4. Ten zielono-pomarańczowy miks doprawiamy do smaku wybranymi przyprawami i do całości dodajemy posiekany koperek. Sałatka do ryby ma już gotową bazę, należą się Wam oklaski!
  5. Pora zająć się rybą. Bierzemy łososia MOWI, solimy go zgodnie z własnymi preferencjami kulinarnymi i wrzucamy na suchą patelnię. Smażymy, przewracamy na drugą stronę dbając, aby nie przypalić i cieszymy się na myśl o zbliżającej się kulinarnej uczcie. A będzie co kosztować!
  6. Gotowego łososia MOWI układamy na przygotowanej nieco wcześniej sałatce i w ten oto sposób sałatka do ryby jest już gotowa! Przed chwilą dostaliście od nas oklaski, teraz należą się Wam gratulacje!
  7. Sięgajcie po sztućce i pora dokończyć dzieło gotowania – czyli po prostu jeść! Smacznego!

Wyszukiwarka sklepów

Gdzie kupić
łososia MOWI?

Sprawdź gdzie kupić