Wyszukiwanie...

loupe-icon
Select your location

MOWI to nasz
wyjątkowy pomysł na łososia

Sekretem MOWI jest unikalność. Ponad 50 lat temu, w 1964 r. garstka rybaków – pasjonatów wpadła na pewien pomysł: wybraliśmy najsmaczniejsze i najsilniejsze łososie z rzeki Vosso w Norwegii, aby st...

Sekretem MOWI jest unikalność. Ponad 50 lat temu, w 1964 r. garstka rybaków – pasjonatów wpadła na pewien pomysł: wybraliśmy najsmaczniejsze i najsilniejsze łososie z rzeki Vosso w Norwegii, aby stały się początkiem rodu MOWI. Od tamtej pory dbamy o to, by MOWI były coraz smaczniejsze – nie ma drugiej odmiany łososia o tak pysznym DNA.

Czytaj więcej icon/other/external
Pełen łańcuch korzyści

DBAMY O MOWI OD MAŁEGO,
DO PYSZNEGO

MOWI wykluwamy w specjalnych inkubatorach, i dajemy im się rozwinąć w słodkowodnych oczkach wodnych – tak, by było to zgodne z naturalnym cyklem ich życia. Gdy nadchodzi czas, by wyruszyć w podróż do morza trafiają prosto do idealnie wybranych miejsc pośród arktycznych fiordów Norwegii. Ale mówimy tak przede wszystkim dlatego, że mamy kontrolę nad całym procesem hodowli naszych łososi.

icon/value-chain/common-goal
Wybieramy najlepszego łososia
icon/value-chain/food
Pracę nad MOWI zaczynamy od wylęgu
icon/value-chain/food 3
Czas dobrze rosnąć
icon/value-chain/breed
Wybór najlepszego łososia
icon/value-chain/food 2
Przygotowany ze starannością i fachowością
Nasza troska

Wszystko jest w naszych rękach

Nasi najbardziej doświadczeni pracownicy ręcznie wybierają nasze łososie, by trafiły do Was tylko te najsmaczniejsze. MOWI solimy ręcznie, po czym delikatnie wędzimy w dymie z bukowego drewna – tak, jak robiliśmy to od lat. Dbamy o każdy krok, mamy pełną kontrolę nad świeżością i jakością.

MOWI jest tak świeży, że mówimy, że trafia prosto z naszych rąk do Twoich.
Recepturę karmy dla naszych łososi opracowaliśmy przy współpracy z biologami morskimi i behawiorystami zwierzęcymi. Produkujemy ją sami, korzystając wyłącznie ze składników pozyskanych w odpowiedzialny sposób.

O MOWI
wiemy wszystko

Dajemy Wam unikalną na świecie możliwość sprawdzenia tego, co Wasz obiad jadł na obiad. Wszystko dzięki temu, że cały proces jest pod naszą kontrolą. Zeskanujcie kod QR znajdujący się z tyłu opakowania, by dowiedzieć się gdzie urodził się, co lubił jeść na obiad i kiedy został wyłowiony ten łosoś, którego właśnie trzymacie w ręku!

Gdy zrobicie zdjęcie kodu QR (niektóre telefony „umieją” same zrozumieć te kody, niektórym potrzebna jest specjalna aplikacja) – otworzycie stronę na której dowiecie się, że MOWI nie ma tajemnic – zarówno przed Wami, jak i przed nami.

Szczęśliwy łosoś

Szczęśliwy łosoś to smaczny łosoś

Nasze łososie żyją bezstresowo, mając mnóstwo miejsca do pływania – czystej, arktycznej wody jest 49x więcej niż łososi! Miejsca w których żyją wybieramy z największą starannością, w zgodzie z naturą, bo wiemy, że szczęśliwy łosoś to smaczny łosoś!

Omega-3

Dbamy o Was,
nie tylko o smak łososia

MOWI jest dobry dla planety, w smaku, i dla naszego ciała: nasze łososie mają o 20% więcej nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3, które wspomagają pracę mózgu i działają dobrze na układ odpornościowy i krwionośny ludzi. MOWI mają też mnóstwo witamin, minerałów i kolagenu!

Wyszukiwarka sklepów

Gdzie kupić
łososia MOWI?

Sprawdź gdzie kupić
icon/value-chain/common-goal

Wybieramy najlepszego łososia

Cały łańcuch wartości MOWI jest pod naszą kontrolą: zajmujemy się wylęgiem, hodowlą, obróbką i dystrybucją łososia. Sami produkujemy karmę dla MOWI i dbamy o to, by wszyscy nasi dostawcy pracowali i pozyskiwali surowce w sposób etyczny i odpowiedzialny.

icon/value-chain/food

Pracę nad MOWI zaczynamy od wylęgu

Gdy mówimy, że o wiemy wszystko o MOWI, to naprawdę mamy to na myśli, ponieważ każdego z naszych łososi znamy… od jajka. Pracę nad MOWI zaczynamy od wylęgu. Zapłodnione jaja łososi umieszczamy w specjalnych symulatorach rzeki, gdzie lodowata woda obmywa je, aż po 2 miesiącach wylęgają się małe ryby.

icon/value-chain/food 3

Czas dobrze rosnąć

Małe łososie MOWI transferowane są do specjalnych, słodkowodnych jezior, by żyć w zgodzie z naturą, a gdy mniej więcej po roku osiągną odpowiednią wagę i rozmiar, płyną w swoją podróż do morza. Zostaną tam bezpiecznie aż do ukończenia 2.5 – 3 roku życia, aż osiągną odpowiedni smak.

icon/value-chain/breed

Wybór najlepszego łososia

Każdego MOWI, który trafia na Wasze stoły wybieramy ręcznie, powierzając to najlepszym specjalistom. Aby stać się MOWI, łosoś musi być odpowiednio silny, duży i smaczny. Ale to nie koniec – w procesie wędzenia każdy kawałek łososia starannie solimy ręcznie i wędzimy w aromatycznym bukowym dymie. Każdy MOWI to rzemieślnicza, ręczna robota!

icon/value-chain/food 2

Przygotowany ze starannością i fachowością

Żeby dopełnić tego, że mamy kontrolę nad wszystkim, wprowadziliśmy unikalny system transparentności: każdy z naszych łososi jest oznaczony tak, że możemy śledzić jego drogę od narybku, aż do Twojego stołu – przekonaj się o tym, skanując kod QR z tyłu opakowania MOWI.

arrow-button
arrow-button