Wyszukiwanie...

loupe-icon
Select your location

Koreczki z łososiem, kaparami i musem z awokado

Koreczki z łososiem, kaparami i musem z awokado

przepis z tak dobrego łososia może się tylko i wyłącznie udać

20 min
Czas przygotowania
Łatwy
Poziom trudności

Moda na koreczki wraca! Dziś przedstawiamy Wam ten imprezowy klasyk w odMOWIonym wydaniu. Z tym przepisem szybko przygotujecie zdrową przekąskę, od której Wasi goście zwyczajnie nie będą mogli się oderwać.

Przygotowanie

  1. Na początek zabieramy się za pieczywo i zarówno to razowe, jak i to pszenne wycinamy. Kształty pozostawimy Waszej fantazji – czy będą to kółeczka, trójkąciki czy finezyjne gwiazdki nie ma dla nas najmniejszego znaczenia. Jednak zdecydowanie istotne jest, aby z pieczywa zrobić grzanki. Decyzje czy wykorzystacie piekarnik czy toster pozostawiamy w Waszej gestii.
  2. Grzanki do finger food gotowe, zatem pora zabrać się za ciąg dalszy, tak aby powstały koreczki z łososiem. W tym celu siekamy rybę na drobniejsze kawałki i mieszamy.
  3. Warto, żeby przekąski miały dużo smaków dlatego miksujemy ze sobą: posiekanego łososia MOWI, kapary, posiekane suszone pomidory, koperek i serek philadelphia.
  4. Potem rozbijamy widelcem obrane awokado, dbając aby razem z nim mieszał się sok z cytryny i chilli.
  5. Większa część pracy nad finger food zrobiona i możemy zacząć robić koreczki z łososiem. W tym celu u podstaw naszej przekąski kładziemy grzankę razową. Na niej mus awokado. Na tym grzankę pszenną. Przedostatni element to posiekany łosoś, którego nakrywamy grzanką razową. Budowa finger food gotowa, ale aby powstały koreczki z łososiem przebijamy całość wykałaczką, na którą uprzednio nadziewamy kapary i plasterek wędzonego łososia MOWI.

Do koreczków dorzućcie krakersy z nasion, rollsy z wędzonego łososia, sałatkę z łososiem i imprezowe menu dla miłośników łososia gotowe!

Wyszukiwarka sklepów

Gdzie kupić
łososia MOWI?

Sprawdź gdzie kupić