- Zaczynamy od pokrojenia łososia w kostkę, wielkość dopasujcie do swoich preferencji. My polecamy kostkę typu średnia.
- Po tym wydarzeniu smażymy na oliwie szalotkę wraz z posiekaną wcześniej trawą cytrynową i grzybami.
- Teraz trudna część – dodanie wcześniej przygotowanego bulionu z suszonych grzybów. Baza gotowa, ale do rozlania czegoś takiego jak zupa rybna na talerze jeszcze długa droga. Przejdźmy ją zatem w kilku prostych krokach!
- Pierwszy z nich to dodanie chili i dwóch sosów: sojowego i rybnego. Zupa grzybowa uzupełniana jest smakami znanymi jako zupa rybna i dzięki temu mamy początek naszego miksu – zupy grzybowo-rybnej.
- Kolejny krok – podgrzanie całości czyli bazy z bulionem, sosami i chili oraz dołożenie łososia (pamiętacie? kroiliśmy go na początku w kostkę).
- Nareszcie możemy przejść dalej i zabieramy się za marchewkę. Kroimy ją, tak jak lubimy i zaczynamy kolejny, niezwykle prosty etap:
- Układanie marchewki na dnie talerza (brzmi poważnie, ale chodzi po prostu o to, żeby marchewka znalazła się w naczyniu, z którego będziemy jeść). Kiedy tylko warzywo będzie na dnie – zalewamy całość podgrzanym wcześniej bulionem z dodatkami i oto jest: zupa rybno-grzybowa w swojej najpyszniejszej postaci. Wystarczy ją tylko posypać kolendrą – dokładnie taką ilością na jaką macie ochotę i śmiało możecie zanurzać łyżkę w daniu obiadowym.
Nie życzymy Wam smacznego, bo wiemy, że zupa grzybowo-rybna w naszym przepisie i Waszym wykonaniu po prostu taka będzie! Jeżeli uwielbiacie rozgrzewające zupy wypróbujcie koniecznie nasz przepis na francuską zupę Bouillabaisse i zupę krem z zielonych warzyw z łososiem MOWI, grillowanym serem halloumi i granatem.