- Większość z Was zgodzi się pewnie, że mało co pasuje do ciepłego, chrupiącego pieczywa tak, jak pieczarki. Za chwilę udowodnimy Wam, że takich doskonałych połączeń składników jest więcej. A póki co… myjemy pieczarki i oczyszczamy je ze skórki.
- Pieczarkom odcinamy końcówki nóżek i kroimy oczyszczone grzyby na plasterki średniej grubości. A kto był na krakowskim Kazimierzu, ten może teraz powspominać legendarny smak tamtejszych zapiekanek. (Nie chcemy nikogo denerwować, ale obawiamy się, że nasze, mimo wszystko, będą lepsze.)
- Pod patelnią odpalamy średni ogień, a na patelni rozgrzewamy masło. Wrzucamy pokrojone pieczarki i smażymy je kilka minut. Dopóki nie zmiękną i dopóki nie odparuje z nich woda.
- W trakcie smażenia pamiętamy o mieszaniu grzybów, a na koniec doprawiamy je solą i pieprzem do smaku.
- Jak już wiecie, nasza zapiekanka z bagietki zagości na stołach w dwóch odsłonach. Dlatego przydadzą się nam przynajmniej 2 kawałki pieczywa do zapiekania. Bagietkę dzielimy na pół, a następnie kroimy uzyskane połówki wzdłuż – na górna i dolną część.
- Możecie śmiało dopasować ilość porcji i składników do swoich potrzeb. Postarajcie się tylko, żeby ich wielkość była podobna. Naszym zdaniem najlepsze zapiekanki z bagietki wychodzą właśnie z takich rozkrojonych połówek.
- Zapiekankę w wersji słodkiej najpierw smarujemy powidłami śliwkowymi. Dodajemy drobne kawałki wędzonego łososia MOWI, pomidorki cherry i pokruszony ser feta. Posypujemy je też posiekanym koperkiem.
- W opcji wytrawnej podstawa zapiekanki z bagietki to przesmażone pieczarki. Dodajemy do nich kawałki łososia, a w końcu posypujemy serem mozzarella i słodką papryką.
- Zapiekamy kilkanaście minut w temperaturze 180 stopni Celsjusza i pozdrawiamy Kraków
Smacznego!
- Asia
- Europe
- North America
- Global