Wyszukiwanie...

loupe-icon
Select your location

Łosoś z grilla, karaibskie BBQ z sałatką z ananasa i awokado

Łosoś z grilla, karaibskie BBQ z sałatką z ananasa i awokado

czy wiecie, dlaczego norwegia to najszczęśliwszy kraj na ziemi? ten przepis wam na to odpowie.

30 min
Czas przygotowania
Średni
Poziom trudności

Łosoś z grilla karaibskie BBQ to smak, którym możecie cieszyć się nie tylko podczas sezonu grillowego. Z równą łatwością przyrządzicie go w piekarniku czy na patelni grillowej. Wszystko dzięki MOWIjce – specjalnej torebce, w której marynowane łososie MOWI zachowują wyborny, soczysty smak! To absolutny hit, dzięki któremu nawet początkujący grill-master nie przesuszy cennego mięsa ryby. Ale do dzieła!

Przygotowanie

  1. Początek działań jest prosty i zapowiada ten sam poziom skomplikowania dla wszystkich następnych kroków – łosoś z grilla karaibskie BBQ (oczywiście w MOWIjce) po prostu trafia na rozgrzany grill.
  2. Kiedy łosoś z grilla rozgrzewa się w MOWIjce i korzysta z temperatury grilla, nas zajmuje pełna kolorów sałatka karaibska. Zaczynamy ją od… gotowania ryżu.
  3. A potem: kroimy w kostkę ananasa, pomidora, awokado i paprykę, do których dodajemy kilka kropli sosu tabasco i posiekaną kolendrę.
  4. Teraz najbardziej energetyczna część przyrządzania – mieszanie z ugotowanymi wcześniej ryżem i czerwoną fasolą (możecie wykorzystać fasolę z puszki). To by było na tyle! Prawda, że proste?
  5. Łosoś z grilla powinien być gotowy w ciągu ok. 20 minut. A że sałatka karaibska nie zajęła Wam więcej niż 10 minut – macie jeszcze sporo czasu, aby się ponudzić albo… nauczyć podstawowych kroków salsy lub dołożyć na ruszt grillowane szaszłyki z łososia z cukinią i pieczonymi ziemniakami i łososia z grilla z wiosenną sałatką.
  6. Sałatka karaibska tylko czeka, aby dołączył do niej łosoś karaibskie BBQ od MOWI. Pora zatem zdjąć go z grilla, wyjąć z MOWIJKI i położyć obok na talerzu. I rzecz jasna – zjeść!

PS
Nie macie wrażenia, że szelest MOWIjki przypomina szum palm?

Wyszukiwarka sklepów

Gdzie kupić
łososia MOWI?

Sprawdź gdzie kupić