Wyszukiwanie...

loupe-icon
Select your location

Łosoś na lodowych kulkach z serów z pistacjami, makiem i chilli

Łosoś na lodowych kulkach z serów z pistacjami, makiem i chilli

nasze łososie cieszą się przejrzystą, arktyczną wodą. ty ciesz się ich smakiem tam, gdzie ci wygodnie.

15 min
Czas przygotowania
Łatwy
Poziom trudności

Jeżeli jedzenie wygląda tak doskonale, jak smakuje to warto podać je na imprezowy stół. Zrób wrażenie na gościach, przygotowując przepyszny finger–food: kulki ze schłodzonych serów, owinięte wędzonym łososiem MOWI i posypane pistacjami i makiem. To tylko jeden kęs, a tak wiele smaków naraz!

Przygotowanie

  1. Najpierw przygotowujemy nadzienie z serka Philadelphia – pistacje mielimy w moździerzu, i w małej miseczce mieszamy z chilli, serkiem Philadelphia i syropem klonowym. Doprawiamy solą i pieprzem i dokładnie mieszamy.
  2. Naszym drugim nadzieniem jest nadzienie z gorgonzoli – w drugiej, małej miseczce mieszamy gorgonzolę, pokruszone orzechy włoskie i poszatkowaną suszoną żurawinę. Solimy i pieprzymy do smaku, ale uwaga! – gorgonzola sama z siebie już jest dość słona, nie przesadzajmy. Mieszamy tak jak pierwsze nadzienie – do uzyskania jednolitej masy.
  3. Aby uzyskać ładne i równe kulki z sera używamy plastikowej folii spożywczej – tniemy ją na prostokąty około 10x10cm, i zawijamy w każdy z kawałków łyżkę nadzienia. Nadzienie powinno być miękkie, i po zawinięciu folii i skręceniu jej końca naturalnie powinno uformować się w kulę. Uwaga! Nie używajcie najcieńszej folii spożywczej, bo może ona nie wytrzymać zawijania.
  4. Kulki mrozimy około 15 minut lub pozostawiamy na 1,5h w lodówce, lepiej jest jednak je zamrozić.
  5. Po wyjęciu z lodówki lub zamrażarki powinny być na tyle twarde, by dać owinąć się plastrami łososia MOWI. Tu też użyjemy tego samego sposobu – kawałki MOWI kładziemy na kwadracikach z folii spożywczej, na to kładziemy serowe kulki, zawijamy folię, skręcamy końce, i odkładamy na 15 minut od zamrażarki.
  6. Gotowe kulki nabijamy na wykałaczki, obtaczamy w maku (lub prażonym sezamie – do smaku) a na końce wykałaczek nabijamy zwinięte plastry ogórka.
    Dobrej imprezy!

Wyszukiwarka sklepów

Gdzie kupić
łososia MOWI?

Sprawdź gdzie kupić