Wyszukiwanie...

loupe-icon
Select your location

Sałatka z łososiem, fasolką, szpinakiem i grillowanym tofu

Sałatka z łososiem, fasolką, szpinakiem i grillowanym tofu

kto bardziej kocha naturę…? turyści, naturyści czy norwescy rybacy?

30 min
Czas przygotowania
Łatwy
Poziom trudności

Kto zjada sałatki ten… zdrowy i zadowolony. Może się nie rymuje, ale nasza sałatka z łososiem i grillowanym tofu broni się i smakiem, i składem, i wyglądem! I żadnych rymów już nie potrzebuje. To sprytna propozycja na zdrowy i lekki posiłek. Łatwa do przygotowania, niczym rym częstochowski do napisania.

Przygotowanie

  1. Ponieważ sygnalizowaliśmy już kierowanie się sprytem, przygotujemy teraz sprytny (bo smaczny i prosty) sos do grillowanego tofu. Mieszamy zatem wszystkie składniki sosu z listy i dodajemy do niego kawałki tofu. Niech się tak pomoczą.
  2. Fasolkę szparagową należy ugotować, żeby się nie pochorować. Brzmi poważnie ale to dziecinne prosta sprawa. Fasolkę wrzucamy więc do wrzącej, osolonej wody i gotujemy około 10 minut lub dopóki nie zmięknie. Im młodsza fasolka, tym krócej to potrwa.
  3. Po ugotowaniu fasolkę odcedzamy i przelewamy zimną wodą. W ten sposób zatrzymamy proces gotowania i uratujemy fasolkę przed rozgotowaniem. A sałatkę przed rozgotowaną fasolką.
  4. Ugotowaną fasolkę, umyty szpinak i pokrojoną w plastry rzodkiewkę delikatnie mieszamy w misce słusznych rozmiarów. Sałatka z łososiem i grillowanym tofu już niebawem się wydarzy. Cieszycie się? Bo my bardzo.
  5. Zabieramy się za łososia i grillujemy go z każdej strony. Jeśli korzystacie z patelni do grillowania, to naprawdę dobrze ją rozgrzejcie. Rybę grillujcie z obu stron przez około 3-4 minuty.
  6. Wykorzystujemy rozgrzaną po łososiu patelnię i grillujemy plastry tofu. Powinny wystarczyć dwie minuty grillowania z każdej strony. Tofu ma lekko zbrązowieć, ale nie poczernieć. Dzięki temu zyska delikatnie wędzony smak, a nie będzie straszyć spalenizną.
  7. Wracamy na chwilę do kategorii sprytnych sosów i dressingów i robimy… dressing do sałaty. Łączymy jego składniki w małej miseczce, a następnie wlewamy tę miksturę do misy z fasolką, szpinakiem i rzodkiewką, delikatnie mieszając. To chyba tyle.
    Sałatkę podajemy z łososiem i tofu. No i oczywiście z uśmiechem na twarzy, bo wszystko poszło bardzo sprawnie, a efektem jest zdrowy i lekki posiłek, o wspaniałym smaku!

Wygląda na to, że sałatka z łososiem i grillowanym tofu jest gotowa. I wygląda świetnie. Naprawdę się cieszymy, że ją zjecie, bo ta sałatka jest dla Was bardzo dobra.

Wyszukiwarka sklepów

Gdzie kupić
łososia MOWI?

Sprawdź gdzie kupić