Wyszukiwanie...

loupe-icon
Select your location

Pita z wędzonym łososiem, warzywami i sosem BBQ

Pita z wędzonym łososiem, warzywami i sosem BBQ

o jakość tego przepisu zadbaliśmy zgodnie z wielowiekową tradycją - dbając o mowi aż od narybku.

20 min
Czas przygotowania
Łatwy
Poziom trudności

Pita to nic innego jak stara dobra kanapka, która pojechała na wakacje do Grecji i bardzo jej się tam spodobało. Spotkała na nich naszego łososia MOWI, a z tego wakacyjnego romansu urodził się ten oto przepis na doskonałą przekąskę.

Przygotowanie

  1. Grecki chlebek pita warto jeść na ciepło, dlatego wsadzamy go do rozgrzanego do 180 stopni Celsjusza piekarnika. Czujnie kontrolujemy sytuację, żeby nie przypalić podstawy naszego śniadania, ale… .
  2. Nie tracimy czasu i zajmujemy się pomidorem – myjemy go i kroimy w plasterki.
  3. Następnie, nie zapominając o rozgrzanym piekarniku, myjemy i obieramy ogórka, krojąc go wzdłuż na cienkie plasterki.
  4. Grecki chlebek pita wypełnimy także rukolą (którą myjemy i osuszamy) oraz awokado (obieramy i kroimy na cienkie plastry).
  5. Zadbamy także o bardziej środkowoeuropejski element smaku – rzodkiewkę, którą po umyciu kroimy w cienkie plasterki (mamy nadzieję, że pamiętaliście o picie i zdążyliście wyjąć ją z piekarnika).
  6. Pora na kolejne elementy, które będzie zawierała nasza kanapka z łososiem. Rozgrzewamy patelnię i wrzucamy na nią bekon, smażąc go z obu stron zgodnie z własnymi upodobaniami.
  7. Kanapka z łososiem nie może funkcjonować bez łososia, dlatego wyciągamy z opakowania rybę od MOWI i zaczynamy wielki finał! Pitę nacinamy i smarujemy w środku sosem BBQ a potem układamy w niej wszystkie składniki w dowolnej kolejności i zawijamy nacięte brzegi.
  8. Panie, panowie – przed Wami grecki chlebek pita podany jako kanapka z łososiem! Smacznego!

PS.

Warzywa i bekon możecie zamieniać na dowolne inne składniki. Dzięki temu pita z łososiem nie znudzi się Wam naprawdę długo! A dla odmiany proponujemy Wam pizzę ze szparagami i kaparami lub kremowe kanapki oczywiście z naszym pysznym łososiem, spróbujcie koniecznie!

Wyszukiwarka sklepów

Gdzie kupić
łososia MOWI?

Sprawdź gdzie kupić