Wyszukiwanie...

loupe-icon
Select your location

Łosoś z makaronem orzo

Łosoś z makaronem orzo

czy wiecie, dlaczego norwegia to najszczęśliwszy kraj na ziemi? ten przepis wam na to odpowie.

15
Czas przygotowania
średni
Poziom trudności

Lubisz risotto, ale niekoniecznie masz ochotę stać przy patelni i przygotowywać je kilkadziesiąt minut? To idealnie trafiłeś. Dla takich ludzi jak my jest właśnie makaron orzo oraz łosoś z makaronem orzo! Wygląda jak ryż, tyle że jest z pszenicy durum. Smakuje wybornie, nie skleja się, no po prostu makaron idealny! A że jak wiemy, że łosoś jest rybą idealną, to idealnie do siebie pasują. To idealne!  “Perfekt” powiedzieliby Norwedzy albo “à la perfection” rzekliby ludzie rodem z Prowansji, w stylu której jest tym razem nasz łosoś, który jak wiemy jest rodem nadal z Norwegii, ale w mariażu z Prowansją. Taki norwesko-francuski łącznik, czyli połączenie norweskiego łososia MOWI, smaku Prowansji i makaronu orzo po prostu nie może się nie udać!

Przygotowanie

  1. Makaron orzo gotujemy w osolonej wodzie zgodnie z przepisem podanym na opakowaniu, a następnie odcedzamy. „Oui, oui”, jak powiedzieliby Francuzi, albo „Ja, ja”, jak powiedzieliby Norwedzy, co wiemy brzmi trochę po niemiecku, ale to tylko dlatego, że norweski jest językiem z grupy północnej języków germańskich. Ale wracając do naszej idealnej Prowansji i łososia…
  2. Szalotkę smażymy na oleju z pastą truflową i groszkiem. Od razu czujemy zapach i smak Prowansji w ustach…
  3. Dodajemy makaron orzo oraz oliwki czarne bez pestek.
  4. Po chwili doprawiamy tymiankiem do smaku. Zapach i smak Prowansji staje się już coraz pełniejszy. W końcu Prowansja truflami i tymiankiem stoi. I oliwkami oraz pyszną oliwą z oliwek, ale nie tylko. Vincent van Gogh, Paul Cézanne, Paul Gauguin i Pablo Picasso czerpali właśnie z tej oliwyj inspirację do swojej sztuki. Ale wracając do rzeczy bardziej niż ich sztuka przyziemnych, choć nadal bardzo wyrafinowanych, jak nasz łosoś z makaronem orzo:
  5. MOWI Łosoś Express Prowansalski pieczemy kilka minut w temp. 180 st. C. albo 2,5 minuty w kuchence mikrofalowej ustawionej na 600 W.
  6. Łosoś z makaronem orzo jest już gotowy. Idealnie, prawda?

Smacznego, i nigdy nie zapominajcie, że ktoś, kiedyś, wymyślił ryż do szybkiego gotowania. Tak szybki, jak Łosoś Express! No, tylko, że to makaron.

Wyszukiwarka sklepów

Gdzie kupić
łososia MOWI?

Sprawdź gdzie kupić