Wyszukiwanie...

loupe-icon
Select your location

Łosoś z makaronem chińskim

Łosoś z makaronem chińskim

czy wiecie, dlaczego norwegia to najszczęśliwszy kraj na ziemi? ten przepis wam na to odpowie.

20
Czas przygotowania
łatwy
Poziom trudności

Łosoś to bardzo wdzięczna ryba. Można go robić na wiele sposobów i zawsze dobrze smakuje. My jesteśmy wdzięczni, że tym razem możemy go przygotować po azjatycku i najlepiej zjeść pałeczkami. Łosoś z makaronem chińskim i orzeszkami będzie wdzięczny, że komuś smakuje, a goście i domownicy będą wdzięczni, że mogą poszerzać horyzonty smakowe. Wdzięczność generalnie jest zdrowa, warto robić praktykę wdzięczności każdego dnia, by żyło nam się przyjemniej i łatwiej. Zatem z wdzięcznością, by już teraz zacząć nasze przyjemniejsze życie zaczynamy.

Przygotowanie

  1. Makaron jajeczny chiński gotujemy w osolonej wodzie i odcedzamy, zgodnie z przepisem podanym na opakowaniu, albo zalewamy gorącą wodą – w zależności od makaronu. Jeśli wybierzemy opcję drugą, czujemy wdzięczność, że nie musimy się tyle napracować. W opcji pierwszej jesteśmy wdzięczni duchom samorozwoju, że sami możemy ugotować pyszny makaron.
  2. Brokuła blanszujemy i hartujemy w zimnej wodzie. Była kiedyś taka piosenka: “Hartuj się, bo kto się hartuje, nigdy nie choruje!” Nie wiemy na co chorują brokuły, mamy nadzieję, że te na naszym talerzu to raczej na nic, ale czujemy, że w takiej sytuacji warto je zahartować przed zjedzeniem. Z wdzięcznością oczywiście, bo przy okazji i nasz hart ducha wyraźnie tutaj wzrasta.
  3. Czosnek, chili i pora smażymy na oleju, aż delikatnie się zrumienią. Czyli nie za długo. Po drodze z wdzięcznością wdychamy ich nieziemski aromat.
  4. Dodajemy sosy: sojowy ciemny i hoisin oraz przyprawę pięciu smaków, z wdzięcznością, że możemy dodać tylko jedną przyprawę, specjalnie już wymieszaną, a nie aż pięć.
  5. Następnie dodajemy makaron z zahartowanymi i zdrowymi brokułami. Wdzięcznie smażymy całość delikatnie mieszając.
  6. MOWI Łososia Express Tajski pieczemy kilka minut w temp. 180 st. C albo w mikrofali przez 2,5 min na 600 W. Tutaj jesteśmy bardzo wdzięczni, że dano nam 2,5 minutową, szybką opcję przygotowania.
  7. Wszystko wykładamy na talerz, posypujemy orzeszkami i dekorujemy limonką. Łosoś z makaronem chińskim i orzeszkami jest już gotowy. I wdzięczny – jak pamiętamy.

Teraz spokojnie czekamy, aż goście będą nam wdzięczni za tak pyszną kolację. Taki szybki i taki pyszny! To może być tylko Łosoś z makaronem chińskim i orzeszkami od MOWI!

Wyszukiwarka sklepów

Gdzie kupić
łososia MOWI?

Sprawdź gdzie kupić