Wyszukiwanie...

loupe-icon
Select your location

Sałatka z łososiem i kozim serem

Sałatka z łososiem i kozim serem

o jakość tego przepisu zadbaliśmy zgodnie z wielowiekową tradycją - dbając o mowi aż od narybku.

20
Czas przygotowania
Łatwy
Poziom trudności

Coś słodkiego? A może coś słonego? W tym przepisie znajdzie się coś dla każdego! Sałatka z łososiem i kozim serem  jest idealna dla miłośników łączenia różnych smaków. Kuchnia fusion z norweskim łososiem. Szybka, łatwa, przyjemna i niezwykle atrakcyjna wizualnie. A w smaku – palce lizać!

Przygotowanie

  1. Aż boimy się zaczynać! Bo tym razem wystarczyłyby nam dwa punkty, ale spróbujemy to jakoś rozbić, byśmy wszyscy nie mieli poczucia, że kompletnie się nie napracowaliśmy.
  2. Ser kozi oraz łososia wędzonego na zimno kroimy w niewielki kawałki.
  3. Szpinak i owoce leśne myjemy, osuszamy, a następnie…
  4. … mieszamy z pokrojonym wcześniej kozim serem i łososiem wędzonym.
  5. Całość posypujemy owocami leśnymi. Może być fantazyjnie, czyli po norwesku “fancy”, co właściwie brzmi już prawie jak po angielsku, ale na to nie zwracamy uwagi.,
  6. Dodajemy dressing, nie zapominając wycisnąć soku z pomarańczy i pokroić drobno tymianku, bo bez tego sałatka z łososiem i kozim serem będzie wprawdzie smakować, bo nasz łosoś MOWI zawsze smakuje idealnie, ale jakby to powiedzieć –  zdecydowanie mniej. A tak, to ten słodko-idealny smak dressingu octem balsamicznym, pomarańczą, musztardą dijon i tymiankiem już czujemy na końcówce języka!
  7. Teraz uszami wyobraźni słyszymy już werble, bo… sałatka z łososiem, owocami leśnymi i kozim serem jest gotowa po polaniu jej dressingiem.
  8. Podajemy ją na swoim ulubionym talerzu, zjadając swoim ulubionym widelcem.

Wyszukiwarka sklepów

Gdzie kupić
łososia MOWI?

Sprawdź gdzie kupić