Wyszukiwanie...

loupe-icon
Select your location

Prażynki krewetkowe z łososiem wędzonym

Prażynki krewetkowe z łososiem wędzonym

przepis z tak dobrego łososia może się tylko i wyłącznie udać

15 min
Czas przygotowania
Łatwy
Poziom trudności

Jeżeli chcecie zaskoczyć swoich gości podczas Świąt, imprezy sylwestrowej, czy karnawału, i podać na stół coś nowego i robiącego mocne wrażenie, mamy dla Was przystawkę idealną. Prostą, elegancką, lekko egzotyczną i pyszną na dodatek. Dajemy Wam też wybór jak ją przygotować – w wersji mniej i bardziej czasochłonnej. Bo prażynki krewetkowe z łososiem możemy przygotować samodzielnie na patelni, z radością patrząc jak pryska tłuszcz lub… po prostu kupić gotowe.

Przygotowanie

 1. W garnku lub na głębokiej patelni podgrzewamy olej i smażymy prażynki krewetkowe. Siadając przy stole opowiadamy prawie mrożące krew w żyłach historie o przygotowaniu prażynek, ale wspominamy, jak pięknie się rozwijały.
 2. W opcji numer dwa – wyjmujemy z paczki gotowe prażynki, ale przy stole opowiadamy wszystkim jak trudno było je usmażyć.
 3. Jeśli smażyliśmy prażynki, warto odsączyć je z oleju na ręczniku papierowym. Jeżeli wyjęliśmy je z paczki – można położyć je na talerzu i po prostu popatrzeć jak leżą…
 4. Prażymy sezam na patelni, rozkoszując się jego delikatnym zapachem – do lekkiego przyrumienienia.
 5. Siekamy czerwoną cebulę, szczypiorek i kolendrę – bardzo drobno.
 6. Teraz zajmujemy się owocami – wyciskamy sok z cytryny i łuskamy ziarenka granatu
 7. Połowę łososia siekamy jak na tatara, skrapiamy cytryną, a następnie mieszamy z podprażonym sezamem, posiekanym szczypiorkiem, kolendrą i czerwoną cebulą, powstrzymując się skutecznie, by zaraz po wymieszaniu natychmiast go nie zjeść.
 8. Drugą połowę łososia kroimy na niewielkie kawałki, którymi potem udekorujemy prażynki krewetkowe z łososiem. Dopasujcie wielkość kawałków do wielkości prażynek. Warto w tym miejscu przypomnieć, że MOWI jest delikatny, więc niezmiernie łatwo jest go podzielić na mniejsze części, po prostu delikatnie go krojąc lub rozdzielając.
 9. Awokado kroimy w cienkie plastry.
 10. Prażynki krewetkowe z łososiem mają swój określony porządek: układamy na nich po kolei: wcześniej przygotowaną mieszankę z posiekanym łososiem a potem plastry awokado…
 11. …a na samym szczycie układamy niewielkie paski delikatnego łososia wędzonego MOWI.
 12. Prawie na koniec zostawiamy rzecz najtrudniejszą i najbardziej pracochłonną – otwieramy słoiczek kawioru.
 13. Fantazyjnie, albo na bogato, czyli tak, jak kto lubi, posypujemy czarnym kawiorem i pestkami granatu.

 

Ta przekąska pozwoli Wam połączyć smak mroźnej Norwegii i egzotycznej Azji. Brzmi ciekawie, może nawet intrygująco, a jeszcze ciekawiej smakuje. Nyt måltidet – co po norwesku znaczy – smacznego!

Wyszukiwarka sklepów

Gdzie kupić
łososia MOWI?

Sprawdź gdzie kupić