Wyszukiwanie...

loupe-icon
Select your location

Czarny makaron z szałwią, łososiem i pomidorkami

Czarny makaron z szałwią, łososiem i pomidorkami

czy wiecie, dlaczego norwegia to najszczęśliwszy kraj na ziemi? ten przepis wam na to odpowie.

15 min
Czas przygotowania
łatwy
Poziom trudności

Są dania, które wyglądają jak milion dolarów i smakują jak milion euro. Jednym z tych dań jest czarny makaron z łososiem MOWI, który przyrządzimy w moment. Elegancki jak pokaz włoskiego domu mody, pyszny jak kolacja w Waszej ulubionej restauracji i prosty jak… makaron z łososiem! Będzie gotowy w mniej niż 15 minut, a zapamiętacie go na całe życie. Gdzie tkwi sekret? Zaraz się przekonacie.

Przygotowanie

  1. Czarny makaron to wciąż makaron, dlatego należy go ugotować. Al dente, w dużej ilości wody. Czas gotowania makaronu najlepiej zna producent i chętnie umieszcza tę informację na opakowaniu.
  2. Ugotowany makaron odcedzamy i przelewamy zimną wodą. Musimy o tym pamiętać, bo bez takiego hartowania makaron pozostanie gorący, przez co będzie się gotował dalej, aż w końcu się rozgotuje, a tego przecież nie chcemy.
  3. Gotowanie za nami, zabieramy się za krojenie i smażenie. Najpierw kroimy pomidorki cherry – na połówki. Przy okazji zgniatamy ząbek czosnku nożem i kroimy go na drobne kawałki.
  4. Szałwię szatkujemy, lecz staramy się to robić raczej grubo. Na pewno grubiej niż przyzwyczaiła nas do tego jej kuzynka pietruszka i kolega szczypiorek.
  5. Na patelni rozgrzewamy masło, na które wrzucamy posiekany czosnek. Podsmażamy dopóki domownicy nie zaczną pytać “co tak ładnie pachnie?”, czyli około minuty.
  6. Teraz dodajemy łososia – najpierw przysmażamy skórkę na chrupiąco, czyli przez około 3 minuty. Po przewróceniu ryby na drugą stronę powinna wystarczyć minuta smażenia.
  7. Do smażącego się łososia dodajemy pomidorki, szałwię i różowy pieprz. Na koniec dorzucamy makaron i podgrzewamy, cały czas mieszając. Cały proces powinien zająć kilka minut. Tyle czasu wystarczy, żeby wszystkie składniki połączyły się w wystawne danie.
  8. Teraz wystarczy już tylko przełożyć na ulubiony talerz i oddać się uczcie zmysłów. Czarny makaron to obiadowa na szybko, a mimo to zachwyca smakiem i wyglądem. Czy może być lepiej?

Sekret najbardziej spektakularnych dań tkwi w ich prostocie. Od Włochów nauczyliśmy się, że makaron nie potrzebuje wielu dodatków. Francuzi pokazali światu, że czarny to najbardziej elegancki kolor. Norwegowie udowodnili, że hodowlany łosoś może być naturalnie piękny i zdrowy. Ta międzynarodowa historia idealnego smaku właśnie znalazła się na Twoim talerzu. W mniej niż 15 minut.

Wyszukiwarka sklepów

Gdzie kupić
łososia MOWI?

Sprawdź gdzie kupić