Wyszukiwanie...

loupe-icon
Select your location

Rollsy z łososiem wędzonym i sosem mango-chilli

Rollsy z łososiem wędzonym i sosem mango-chilli

przepis z tak dobrego łososia może się tylko i wyłącznie udać

20 min
Czas przygotowania
Łatwy
Poziom trudności

Sprytne i zdrowe przekąski zachwycają smakiem, zadziwiają wyglądem, zaskakują sposobem wykonania i… zapadają w pamięć. Wbrew pozorom nie jest to żadna reguła „czterech za”, a jedynie zwykła, szczera prawda. Rollsy z łososiem MOWI mają wszelkie zadatki, żeby sprostać tym wymaganiom. Zobaczcie jak łatwo je zrobić!

Przygotowanie

  1. Zanim będziemy zawijać, troszkę się nakroimy. Kolejność zupełnie dowolna, ale warto sobie wszystko powtórzyć na głos, żeby o niczym nie zapomnieć. No to lecimy.
  2. W umiarkowanie cienkie i podłużne słupki kroimy: ser cheddar, nieobrane jabłko i równie nieobranego ogórka.
  3. Mango dla odmiany obieramy i kroimy w drobną kostkę. Orzechy laskowe siekamy. I w zasadzie do przekrojenia została nam już tylko cytryna – na pół.
  4. Nasze precyzyjnie pokrojone słupki z sera, jabłka i ogórka dzielimy na kilka równych porcji. To właśnie tymi składnikami niebawem wypełnimy rollsy z łososiem.
  5. Dodajemy do nich także listki rukoli i staramy się, żeby składniki w każdej porcji występowały w podobnych ilościach.
  6. Sięgamy po plastry wędzonego łososia i przypominamy, że nic już nie kroimy. No chyba, że bardzo chcecie dociąć je na idealne prostokąty. Ostrzegamy, że może się to okazać zupełnie zbędne, bo MOWI jest idealny bez docinania.
  7. W plastry łososia zawijamy wcześniej poporcjowane słupki ogórka, sera i jabłka z rukolą. To historyczna chwila, bo tworzymy w ten sposób prekursorskie, bezglutenowe rollsy z łososia.
  8. Żeby odpowiednio uczcić nasze przełomowe dokonania kulinarne przyrządzimy sos!  Miksujemy pokrojone mango z chili, sokiem z cytryny, cukrem i solą. Powstaje sos mango-chili, który doskonale podbije smak i koloryt wrapów.
  9. Rollsy z łososiem, układamy na ulubionym talerzu. Tuż obok, w małych miseczkach ustawiamy sos mango-chili i posiekane orzechy. Ależ to wspaniale wygląda. Smacznego!

Jak już wiecie, łosoś MOWI chętnie łączy się z warzywami i owocami nie tylko dla wyjątkowego smaku, ale też dla Waszego zdrowia. I chociaż niektóre przepisy mogą zaskakiwać pomysłowością to efekt zawsze jest tak samo dobry. Zapewniacie sobie pyszną porcję wartości odżywczych, a my się cieszymy ?

Wyszukiwarka sklepów

Gdzie kupić
łososia MOWI?

Sprawdź gdzie kupić