Wyszukiwanie...

loupe-icon
Select your location

Mix zdrowia z łososiem i komosą

Mix zdrowia z łososiem i komosą

nie musisz jechać do Norwegii, by spróbować tak pysznego łososia.

20 min
Czas przygotowania
Łatwy
Poziom trudności

Na szczęście jest MOWI! Tym razem Wasz ulubiony wędzony łosoś płynie do Was na fali świeżych warzyw, kiełków, ziół, komosy ryżowej i ciecierzycy. I ma pomysł na kolację. Przed Wami danie łatwe do zrobienia, lekkie, no a przede wszystkim super smaczne i zdrowe. Ruszamy!

Przygotowanie

 1. Na początku wszystko sobie przygotujemy, a potem będziemy układać w naszej misce. Zaczynamy od osuszenia soczewicy – bardzo dokładnie odsączamy ją na sitku, tak żeby pozbyć się całej wody. W końcu nie robimy zupy.
 2. Osuszoną soczewicę przesypujemy do miseczki i mieszamy ją z oliwą, płatkami chilli i kuminem.
 3. Zabieramy się za ogórki, ale na szczęście ich nie obieramy. Wystarczy, że pokroimy je wzdłuż, na tak zwane ćwiartki.
 4. Czeka nas więcej krojenia, bo to przepis skrojony na miarę Waszych potrzeb. Dlatego pokroimy teraz w paski pomidorki i szalotkę. Pomidorki w grubsze, a szalotkę w cieńsze.
 5. Posiekane zioła uwalniają jeszcze więcej aromatu i smaku, dlatego nie zastanawiamy się dłużej i kroimy także listki mięty i kolendry. Czujecie ten zapach?
 6. Porcję MOWI z quinoą kroimy na mniejsze kawałki. Ale jeśli nie chcecie, żeby nasz wędzony łosoś trafił pod nóż, zróbcie to przy pomocy dłoni. Wielkość i ilość kawałków dostosujcie do swoich preferencji, nam najczęściej wychodzi osiem.
 7. W docelowej misce, która równie dobrze może być głębokim talerzem, układamy obok siebie ciecierzycę, komosę, ogórka, pomidory, szalotkę i kiełki. Niczego nie mieszamy, bo to nie sałatka – to mix zdrowia.
 8. Ułożone składniki skrapiamy oliwą i doprawiamy do smaku solą, pieprzem i sumakiem.
 9. Na środku tej kompozycji układamy kawałki MOWI i posypujemy ziołami. Bo wędzony łosoś w ziołach czuje się jak ryba w wodzie. Teraz to wszystko ma sens, a już zaraz będzie też miało zbawienny wpływ na Wasze zdrowie.
  Smacznego!

Wyszukiwarka sklepów

Gdzie kupić
łososia MOWI?

Sprawdź gdzie kupić