Wyszukiwanie...

loupe-icon
Select your location

Jajko w chlebie z łososiem i pietruszkowym pesto

Jajko w chlebie z łososiem i pietruszkowym pesto

na miłość do natury norwedzy mówią “friluftsliv”. my mówimy na nią “mowi”

15 min
Czas przygotowania
Łatwy
Poziom trudności

Dobry dzień zaczyna się od dobrego śniadania. Dlatego zobaczcie jak umilić sobie poranek bez zbędnego kombinowania i zjedzcie coś naprawdę pysznego. To śniadaniowy zestaw obowiązkowy – jajko w chlebie, pietruszkowe pesto, no i oczywiście wędzony łosoś MOWI z czarnuszką. Świetnie smakuje, świetnie wygląda, świetnie się składa ?

Przygotowanie

  1. Zaczniemy od pietruszkowego pesto, bo grzanki chcemy zjeść gorące – od razu po przygotowaniu. Miksujemy wszystkie składniki w wąskim, wysokim naczyniu, aż do momentu uzyskania gładkiej masy. I już, pietruszkowe pesto gotowe.
  2. Wycinamy w chlebie otwór w dowolnym kształcie. Jeśli macie pod ręką kuchenne foremki, to z ich pomocą pójdzie najsprawniej. No ale jeśli nie, to nożem też świetnie sobie poradzicie. I pamiętajcie, że krzywe kółko to też kółko, nie ma się co stresować od rana.
  3. Na patelni rozgrzewamy olej i wrzucamy na nią chleb. Smażymy chwilę na jednej stronie, dopóki kromki lekko się nie zarumienią, i przerzucamy na drugą stronę. To dobry moment, żeby sięgnąć po jajka.
  4. Do otworów w kromkach, w jakim kształcie by nie były, wbijamy jajko. Smażymy na małym ogniu i pod przykryciem, aż białko się zetnie. Właśnie tak, ze zwykłych grzanek, powstaje jajko w chlebie.
  5. Porcję wędzonego łososia MOWI z czarnuszką dzielimy na mniejsze kawałki. Można go pokroić albo poszarpać palcami, jest bardzo delikatny i nie będzie stawiał oporu.
  6. Wszystkie składniki gotowe, dlatego sięgamy po ulubiony talerz i aranżujemy naszą poranną kompozycję smaków. Po jednej stronie jajko w chlebie, po drugiej wędzony łosoś w czarnuszce, a obok pietruszkowe pesto. Ale fajnie wyszło!

Smacznego!

Wyszukiwarka sklepów

Gdzie kupić
łososia MOWI?

Sprawdź gdzie kupić