Wyszukiwanie...

loupe-icon
Select your location

Gofry belgijskie z łososiem wędzonym i kwaśną śmietaną

Gofry belgijskie z łososiem wędzonym i kwaśną śmietaną

o jakość tego przepisu zadbaliśmy zgodnie z wielowiekową tradycją - dbając o mowi aż od narybku.

30 min
Czas przygotowania
Łatwy
Poziom trudności

Nie chcemy się spierać czy lepsze są gofry na słodko czy na słono, bo takie konflikty nie są nikomu potrzebne. Niech każdy cieszy się goframi na swój sposób, a my tylko zostawimy Wam tu przepis na ten najlepszy, bo z łososiem MOWI.

Przygotowanie

  1. Na początek – lekko zamieszamy, wrzucając wszystkie niezbędne składniki do jednego naczynia i kręcąc nimi tak długo aż nabiorą jednolitej konsystencji. Jajko, masło, mleko, drożdże, mąka, cukier, ekstrakt – to wszystko powinno znaleźć się w cieście, które za chwile wyląduje na rozgrzanej gofrownicy.
  2. Zanim zaczniecie ją nagrzewać, nie zapomnijcie delikatnie posmarować jej oliwą. Rozlewamy więc masę i tak, tak! Wypiekamy gofry belgijskie! Poszło w miarę szybko i w miarę prosto, prawda?
  3. Pora na kolejny element naszej kulinarnej układanki – łosoś wędzony MOWI zjawi się za chwilę, na razie gofry belgijskie urozmaicimy specjalnie przygotowaną śmietaną.
  4. W tym celu mieszamy ją z kolendrą (koniecznie posiekaną), sokiem z limonki i odciętą z niej skórką (staramy się odcinać ją jak najcieniej) oraz z chili. Do smaku doprawiamy to solą. Jeszcze tylko chwila i gofry belgijskie i łosoś wędzony wylądują na Waszych talerzach.
  5. Ostatni element naszego dania: łosoś wędzony MOWI. Po prostu układamy go na gofry belgijskie! Najłatwiejszy element przepisu zostawiliśmy Wam na sam koniec.
  6. Do ryby położonej na wypieczone ciasto dodajemy śmietanę. Na niej lądują posiekane pistacje (możecie to zrobić teraz) i pestki granatu – żeby się do nich dobrać musicie umyć i obrać owoc i dopiero z niego wyciągnąć pestki.

Podsumowując: najpierw pieczemy gofry belgijskie. Potem przyprawiamy śmietanę. Na koniec łosoś wędzony MOWI i posiekane pistacje oraz pestki granatu. Na talerzu wygląda doskonale, a smakuje jeszcze lepiej!

Wyszukiwarka sklepów

Gdzie kupić
łososia MOWI?

Sprawdź gdzie kupić