Stek z łososia – Japońskie barbeque, na grilla
Stek z łososia – Japońskie barbeque, na grilla

#domowi

Stek z łososia – Japońskie barbeque, na grilla

30 min

Gotowania

2

Porcje

Stek z łososia – Japońskie barbeque, na grilla

Łosoś z grilla potrzebuje dwóch elementów: łososia MOWI oraz grilla – dowolnego. Możecie korzystać z grilli gazowych, elektrycznych, węglowych – w zależności od tego, gdzie aktualnie jesteście, jakiego grilla macie pod ręką i na co pozwalają przepisy. Najważniejsze jednak pozostaje pytanie – co na grilla? A odpowiedzią oczywiście będzie stek z łososia po japońsku!

Sposób przygotowania:

  1. Rozgrzewamy grilla i układamy na nim… łososia na grilla. Posypujemy go mieszanką przypraw, którą MOWI schowało w opakowaniu tej pysznej ryby.

Zapominamy na kilkanaście chwil o grillowaniu i zabieramy się do przygotowywania japońsko smakującej sałatki, dzięki której MOWI stek z łososia japońskie barbecue będzie jeszcze lepszy.

  1. Do miski wrzucamy dwa rodzaje kiełków. To na dobry początek.
  2. Myjemy i obieramy marchewkę, po czym kroimy ją wzdłuż na cienkie paski, które dorzucamy do kiełków.
  3. Jako kolejny do miski wpada pokrojony, również wzdłuż, ogórek.

Cały czas mając w pamięci pytanie – Co na grilla? zaglądamy na palenisko i sprawdzamy, jak ma się MOWI łosoś z grilla w wersji japońskie barbecue.

  1. Jeżeli ma się świetnie, czyli skwierczy i upiekł się z jednej strony – przerzucamy go na drugą. I również doprawiamy ją przyprawami z opakowania MOWI stek z łososia japońskie barbecue.
  2. Wracamy do miski z kiełkami, marchewką i ogórkiem dorzucamy czarny sezam (jeżeli akurat jest pod ręką) i polewamy całość sokiem z cytryny.
  3. A później polewamy sosem teriyaki i miksujemy ze sobą przy pomocy dłoni lub sztućców.
  4. Tak przygotowaną sałatkę układamy na talerzu a na niej układamy stek z łososia MOWI. Łosoś z grilla po japońsku jest gotowy!

Smacznego!

Stek z łososia na grilla zjedzony? Mamy jeszcze kilka propozycji, które znikają z talerza równie szybko, sprawdźcie: grillowane szaszłyki z łososia z cukinią i pieczonymi ziemniakamiporcja grillowa z łososia MOWI – Karaibskie barbeque, na grilla, łosoś z grilla z burakami i sosem z koziego sera.