Porcja grillowa z łososia MOWI – Karaibskie barbeque, na grilla
Porcja grillowa z łososia MOWI – Karaibskie barbeque, na grilla

#domowi

Porcja grillowa z łososia MOWI – Karaibskie barbeque, na grilla

30 min

Gotowania

2

Porcje

Porcja grillowa z łososia MOWI – Karaibskie barbeque, na grilla

Grillowanie zazwyczaj gdzieś nas przenosi, na przykład do ogrodu albo na działkę. Tym razem wybierzemy się nieco dalej, bo aż na słoneczne Karaiby! Wrzucimy łososia na ruszt i złapiemy egzotyczne, wakacyjne smaki. Przed Wami zdrowe i lekkie danie z owocowym twistem!

Sposób przygotowania:

  1. Zaczynając przygotowywać taką potrawę jak porcja grillowa z łososia należy rzecz jasna… ułożyć ją na grillu. Jednak najpierw – otworzyć MOWIjkę i umieścić w niej rybkę oraz zawinąć opakowanie. W ten sposób zadbacie o smak i aromat przygotowywanego dania.
  2. Kiedy MOWIjka i stek z łososia są już na grillu, możemy zająć się karaibskimi szczegółami i przygotować sałatkę owocową. Niech łosoś z grilla w MOWIjce piecze się swobodnie a my, znając już odpowiedź na pytanie: Co na grilla? Bierzemy się za owoce!
  3. Na początek filetujemy pomarańczę – pozbywając się skórki i białych fragmentów i wrzucamy ją do salaterki. Lądują w niej też przekrojone na pół winogrona.
  4. A w międzyczasie łosoś z grilla zyskuje towarzystwo: pokrojone w kostkę fragmenty ananasa oraz gruszki, które układamy na żarze lub blacie (w zależności od tego z jakiego grilla korzystacie).
  5. Kiedy owoce na grillu złapią temperaturę wrzucamy je do pomarańczy i winogron, skrapiamy całość sokiem z cytryny i dosładzamy odrobiną miodu. Najwyższa pora zamieszać wszystko i sprawdzić, jak ma się stek z łososia w MOWIjce!
  6. Kiedy łosoś z grilla jest już gotowy, układamy sałatkę na talerzu a na niej wyjętą z MOWIjki rybę – pamiętajcie, aby dać jej chwilę odpocząć po grillowaniu, tak aby mięso było cały czas sprężyste! I bardzo proszę: danie gotowe!

Wasza porcja grillowa z łososia to przepyszna odpowiedź na pytanie z początku przepisu: Co na grilla?

PS
Sałatkę możecie dowolnie modyfikować. A tym prostym w przygotowaniu daniem zaskoczycie niejednego fana grilla!

zapraszasz gości, czy zjesz sam? dobrze to przemyśl!