Mowi to nasz unikalny
pomysł na łososia

Na każdym kroku dbamy, by Mowi
był coraz smaczniejszy

Dbamy o naturę,
i możemy to udowodnić

Jak jest sekret Mowi ?

Sekretem MOWI jest unikalność. Ponad 50 lat temu, w 1964 r. garstka rybaków – pasjonatów wpadła na pewien pomysł: wybraliśmy najsmaczniejsze i najsilniejsze łososie z rzeki Vosso w Norwegii, aby stały się początkiem rodu MOWI. Od tamtej pory dbamy o to, by MOWI były coraz smaczniejsze – nie ma drugiej odmiany łososia o tak pysznym DNA.

Mowi nie ma przed nami sekretów

Dajemy Wam unikalną na świecie możliwość sprawdzenia tego, co Wasz obiad jadł na obiad. Wszystko dzięki temu, że cały proces jest pod naszą kontrolą. Zeskanujcie kod QR znajdujący się z tyłu opakowania, by dowiedzieć się gdzie urodził się, co lubił jeść na obiad i kiedy został wyłowiony ten łosoś, którego właśnie trzymacie w ręku!

O mowi wiemy wszystko

Dbamy o MOWI “od małego, do pysznego” – zanim po 2,5 roku w morzu nabiorą idealnego smaku, wykluwamy je w specjalnych inkubatorach, i dajemy się rozwinąć w słodkowodnych oczkach wodnych - tak, by było to zgodne z naturalnym cyklem ich życia.

Gdy nadchodzi czas, by wyruszyć w podróż do morza, trafiają prosto do idealnie wybranych miejsc pośród arktycznych fiordów Norwegii.

Ale przede wszystkim – to dlatego, że mamy kontrolę
nad całym procesem hodowli naszych łososi.

Zgodnie z tradycją

Podobno jesteś tym, co jesz, dlatego recepturę karmy dla naszych łososi opracowaliśmy przy współpracy z biologami morskimi i behawiorystami zwierzęcymi. Produkujemy ją sami, korzystając wyłącznie ze składników pozyskanych w odpowiedzialny sposób. To właśnie ona dzięki wysokiej zawartości składników pochodzenia morskiego daje MOWI wyjątkowy kolor i smak.

Wszystko w naszych rękach

Nasi najbardziej doświadczeni pracownicy ręcznie wybierają nasze łososie, by trafiły do Was tylko te najsmaczniejsze. MOWI solimy ręcznie, po czym delikatnie wędzimy w dymie z bukowego drewna - tak, jak robiliśmy to od lat. Dbamy o każdy krok, mamy pełną kontrolę nad świeżością i jakością MOWI – jest tak świeży, że mówimy, że trafia prosto z naszych rąk do Twoich.

Kochamy naturę, nie tylko łososia

Nasze łososie żyją bezstresowo, mając mnóstwo miejsca do pływania – czystej, arktycznej wody jest 49x więcej niż łososi! Miejsca w ktorych żyją wybieramy z największą starannością, w zgodzie z naturą, bo wiemy, że szczęśliwy łosoś to smaczny łosoś!

Aby zadbać o Ziemię, zredukowaliśmy ilość plastiku w naszych opakowaniach, a 92% ich objętości wykonane jest z przetworzonego, bezpiecznego plastiku PET.

Wszystkie nasze norweskie zakłady posiadają certyfikat ASC – aby go uzyskać, musieliśmy spełnić ponad 150 restrykcyjnych warunków dbania o morze i jego mieszkańców, środowisko naturalne i odpowiedzialną produkcję, oraz o ludzi wokół nas.

Przy hodowli MOWI nie używamy antybiotyków, a nasza karma wolna jest od GMO.

Dbamy o to, by dbał o Ciebie wyjątkowy łosoś

MOWI jest dobry dla planety, dobry w smaku, i dobry dla naszego ciała. Nasze łososie mają o 20% więcej nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3, które wspomagają pracę mózgu i działają dobrze na układ odpornościowy i krwionośny ludzi. MOWI mają też mnóstwo witamin, minerałów i kolagenu!

Bo nie każdy łosoś może być Mowi

Bądź pewien, że każdy nasz łosoś, który trafia na Twój stół został ręcznie wyselekcjonowany. Tylko te łososie, które dadzą nam najlepszy smak, piękny kolor i wyraźne marmurkowanie godne będą przedłużyć ród MOWI, a tylko najświeższe z nich trafią na Wasze stoły.