Nasza historia, od urodzenia do zjedzenia

Dbamy o każdy szczegół w naszych hodowlach, od karmy jaką podajemy naszym łososiom począwszy, skończywszy… na drodze łososia, który trafia na Twój talerz.

Wierzymy w ocean
(…i troszczymy się o niego.)

Nasz łosoś jest hodowany w sposób zrównoważony, aby nasz wpływ na środowisko był zredukowany do. Dlatego stosujemy się do standardów ASC.

Odmiana MOWI

Jesteśmy jedynym hodowcą łososia na świecie, który posiada własną odmianę łososia, mającą swoje korzenie w wodach dzikich rzek zachodniej Norwegii. Dlatego nazwaliśmy ją MOWI!

Nasza misja

To proste: w świecie bez alternatyw alternatywą jest MOWI.

Nasza misja to misja dla szaleńców: chcemy przekonać Cię do spożywania większej ilości owoców morza, a w szczególności łososia. Często powtarzamy „Łosoś jest dobry”, i możesz mówić, że przecież nie możemy twierdzić nic innego. To jasne. Ale faktem jest, że nasz łosoś – łosoś MOWI – rzeczywiście JEST dobry. Jesteśmy również pewni, że MOWI JEST dobrem. Pytasz „czemu?” – oto odpowiedź:

  • Kwasy tłuszczowe Omega-3 wspomagają rozwój i funkcjonowanie Twojego mózgu – a przecież mózg Ci się przydaje – punkt dla nas.
  • Omega-3 pochodzenia morskiego pomaga zapobiegać chorobom układu krążenia… a tych na pewno trzeba unikać.
  • MOWI zawiera bardzo, bardzo, baaaaaaardzo długołańcuchowe kwasy tłuszczowe, które są niezbędne dla naszego zdrowia i prawidłowego funkcjonowania naszych komórek (spytaj swojego lekarza, jeżeli nie wierzysz).

A dodatkowo: MOWI zawiera wiele innych, ważnych składników odżywczych, które umożliwiają prawidłowe funkcjonowanie naszego ciała na najwyższych obrotach.

Na każdym etapie hodowli starannie wybieramy łososie, które Wam podamy – dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić Wam łososia najlepszego z najlepszych – tylko takie ryby zaliczają się do Ekskluzywnego Klubu Łososia MOWI.

20% więcej Omega-3

Łosoś MOWI zawiera o 20% więcej kwasu Omega-3 niż zwykły łosoś dzięki naszej unikalnej karmie, bogatej w uważnie dobierane składniki pochodzenia morsk...

Łosoś MOWI zawiera o 20% więcej kwasu Omega-3 niż zwykły łosoś dzięki naszej unikalnej karmie, bogatej w uważnie dobierane składniki pochodzenia morskiego. Kwas Omega-3 jest niezwykle istotny dla dla prawidłowego funkcjonowania naszego układu krążenia, nerwowego oraz mózgu. Omega-3 brzmi trochę jak nazwa statku kosmicznego, ale to dlatego, że ten związek jest jak paliwo rakietowe dla naszego zdrowia… nigdy nie jest go za mało. Nasz łosoś zawiera również wiele ważnych witamin, takich jak B12, E i D, oraz dużo mikroelementów, w tym selenu i jodu, tak istotnych dla ludzi w każdym wieku. Mało kto wie, że żaden łosoś MOWI nie był poddany działaniu antybiotyków.

Certyfikat ASC

Certyfikat ASC (Aquaculture Stewardship Council), wydawany jest tylko wtedy, gdy spełni się najbardziej rygorystyczne wymogi środowiskowe dla hodowli ...

Certyfikat ASC (Aquaculture Stewardship Council), wydawany jest tylko wtedy, gdy spełni się najbardziej rygorystyczne wymogi środowiskowe dla hodowli morskich. Standardy te stworzone zostały w ścisłej współpracy z WWF (czyli ‘World Wild Life Fund for Nature’ – nie mylić z ringiem, czy wrestlingiem). Wszystkie jednostki MOWI posiadają certyfikat ASC, a nasza firma posiada więcej takich certyfikatów, niż jakakolwiek inna firma zajmująca się hodowlą łososia.
Dowiedz się więcej na temat ASC tutaj

Hodowane z troską

Aby zapewnić zwiększoną zawartość kwasów Omega-3 wypracowaliśmy wyjątkową karmę dla naszych łososi – karmę obfitującą w składniki pochodzenia oceanicz...

Aby zapewnić zwiększoną zawartość kwasów Omega-3 wypracowaliśmy wyjątkową karmę dla naszych łososi – karmę obfitującą w składniki pochodzenia oceanicznego. Ta receptura bazuje na doświadczeniu: znamy naturalne zwyczaje żywieniowe dzikich łososi i dajemy im składniki istotne dla ich zdrowia i dobrostanu.
Pracowaliśmy przez dziesięciolecia, by jak najwierniej naśladować Matkę Naturę. Poprzez stworzenie bezpiecznych i sprzyjających łososiom warunków rozwoju dajemy Wam najwyższą jakość, której oczekujecie – dla siebie i swoich bliskich.
Dodatkowo… lubimy gdy w naszej hodowli panuje luz. Bardzo ważna jest dla nas redukcja poziomu stresu naszych łososi, dlatego staramy się jak najmniej ingerować w ich życie, oraz zapewnić im komfortowe warunki: w naszych zbiornikach ryby stanowią maksymalnie 2%, a woda to 98%. W ten sposób możemy zapewnić rybom odpowiednią ilość miejsca oraz silne prądy, żeby mogły pływać i naturalnie się rozwijać.

Nasza własna odmiana: MOWI

Jesteśmy bardzo dumni z naszej własnej odmiany łososia jakim jest MOWI. Ma ona swoje korzenie w dzikich wodach rzek zachodniej Norwegii; Vosso i Årøy....

Jesteśmy bardzo dumni z naszej własnej odmiany łososia jakim jest MOWI. Ma ona swoje korzenie w dzikich wodach rzek zachodniej Norwegii; Vosso i Årøy. (Jeśli jesteś w stanie wymówić nazwę tej drugiej rzeki , to albo jesteś (a) bardzo zdolna/y lub (b) jesteś Norweżką/Norwegiem, tak jak my). Ta odmiana łososia jest bardzo silna i krzepka, a my dbamy o to, aby taka pozostała… od 1964 roku.
Obecnie hodujemy dwunaste pokolenie MOWI mając szczególnie na uwadze dobrostan naszych ryb. Bo wiemy, że dobrostanu oczekujecie od nas Wy, łososie i morze.

Tu dowiesz się, skąd przypłynął MOWI

Wiemy o MOWI wszystko

Jeżeli masz w ręku telefon który umie odczytać kod QR, zrób zdjęcie kodu na opakowaniu MOWI. Automatycznie wejdziesz na naszą stronę, na której dowiesz się gdzie i kiedy urodził się MOWI, gdzie dorastał, co jadł i kiedy trafił na półkę… i jak przyrządzić z niego pyszne danie.

ŁOSOŚ MOWI, SKĄD JEST

Jak to działa

  • Zeskanuj kod QR z opakowania za pomocą aparatu telefonu lub aplikacją do skanowania kodów QR, które można pobrać z AppStore lub Play Store.

  • Automatycznie zostaniesz przekierowany na naszą stronę, gdzie poznasz wszystkie informacje o MOWI.

  • Zacznij rozmowę i bądźmy w kontakcie

Nasza historia

Pionierzy od 1964

Nasza historia zaczyna się w roku 1964. Wtedy właśnie grupę entuzjastów, pełnych woli, energii i wytrwałości połączyła wspólna, niesłabnąca idea nowego podejścia do hodowli na morzu.

Wszystko zaczęło się w małej, rzadko zaludnionej wyspie Varaldsøy położonej pośród fjordu Hardanger  oraz w małym mieście o nazwie Bergen.  Jasna wizja, nowatorskie pomysły, odważne idee  oraz niespotykane dotąd ryzyko stanowiły nieodłączną część początkowych etapów powstawania naszej przygody jaką jest hodowla MOWI.  Dzięki temu MOWI szybko stało się pionierskim przedsięwzięciem i z małej sieci z niewielką ilością ryb umieszczonych przy pomoście za domem  stało się  największym producentem łososia hodowlanego na świecie.

“Zdobywamy księżyc, bo częścią ludzkiej natury jest stawianie czoła wyzwaniom.  Dążymy do pokonywania przeciwności , tak jak łosoś płynący pod prąd.”

Neil Armstrong

Obejrzyj nasze filmy