Nasza historia, od urodzenia do zjedzenia

Dbamy o każdy szczegół w naszych hodowlach, od karmy jaką podajemy naszym łososiom począwszy, skończywszy… na drodze łososia, który trafia na Twój talerz.

Wierzymy w ocean
(…i troszczymy się o niego.)

Nasz łosoś jest hodowany w sposób zrównoważony, aby nasz wpływ na środowisko był zredukowany do. Dlatego stosujemy się do standardów ASC.

Odmiana MOWI

Jesteśmy jedynym hodowcą łososia na świecie, który posiada własną odmianę łososia, mającą swoje korzenie w wodach dzikich rzek zachodniej Norwegii. Dlatego nazwaliśmy ją MOWI!

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider

The story behind your mowi

How it works

  1. Scan the QR code on your MOWI pack
  2. Open the website and learn more about the life of your MOWI salmon
  3. Start the conversation and get in touch
  4. Zobacz nasze przepisy

Our Traceability Tool

MOWI Salmon is 100% traceable

You have a right to care about how your salmon was farmed and raised, and that is why we’re giving you this handy tool to help you understand where our salmon comes from. It’s very important to us to recognize that each fish has its very own story – find out the one behind yours…

NASZA HISTORIA

Pionierzy od 1964

Nasza historia zaczyna się w roku 1964. Wtedy właśnie grupę entuzjastów, pełnych woli, energii i wytrwałości połączyła wspólna, niesłabnąca idea nowego podejścia do hodowli na morzu.

Wszystko zaczęło się w małej, rzadko zaludnionej wyspie Varaldsøy położonej pośród fjordu Hardanger  oraz w małym mieście o nazwie Bergen.  Jasna wizja, nowatorskie pomysły, odważne idee  oraz niespotykane dotąd ryzyko stanowiły nieodłączną część początkowych etapów powstawania naszej przygody jaką jest hodowla MOWI.  Dzięki temu MOWI szybko stało się pionierskim przedsięwzięciem i z małej sieci z niewielką ilością ryb umieszczonych przy pomoście za domem  stało się  największym producentem łososia hodowlanego na świecie.

“Zdobywamy księżyc, bo częścią ludzkiej natury jest stawianie czoła wyzwaniom.  Dążymy do pokonywania przeciwności , tak jak łosoś płynący pod prąd.” 

Neil Armstrong

Obejrzyj nasze filmy

Podążaj za nami